Bella Toskania

środa, 13 czerwca 2012

Lekkie zabarwienie procentowe

Włosi kochają wino i używają go prawie do każdej potrawy. Dzień zaczynają od lampki wina, popijają wytrawnym trunkiem obiady i kolacje.  Jednym z najbardziej słynnych winnych terenów Toskanii jest Chianti. Wytwarzane tam produkty są popularne na całym świecie. Dzisiaj zaprezentuje przepis na drinka z użyciem chianti, nazwanego przeze mnie Bella Toskania.
Aby stworzyć to cudo potrzebujemy butelkę wina chianti, 1 pomarańcza (lub według uznania) oraz jego skórkę, butelkę fanty pomarańczowej, kostki lodu. 
Drink jest dość prosty w wykonaniu. Kroimy pomarańcza na kostki i wrzucamy do garnka. Ze skórki pozbywamy się jasnej wewnętrznej warstwy i również kroimy na kawałki. Nie należy przesadzać z ilością skórki, wystarczy pojedynczy płat do smaku. Całość zalewamy winem oraz fantą i mieszamy. Zostawiamy na kilkanaście minut, aby soki z owocu wymieszały się z napojami, i by fantę pozbawić gazu. Po paru chwilach napój jest gotowy do spożycia. Do smaku wrzucamy do szklanki trochę lodu i zalewamy naszym drinkiem. 
Sulla salute!!!

2 komentarze:

  1. fajny przepis. W Hiszpanii napój ten nazywa się Sangria. Do niej dodaje się inne cytrusy, a także odrobinę rumu lub wódki.
    pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. to musi być pycha! uwielbiam takie delikatne orzeźwiające drinki, jak tylko kupię chianti wypróbuję ten przepis :) pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń